Поїхали з нами (Харків)Поїхали з нами (Харків)
Forgot password?

Як відомо, безвізовий режим для України став можливим в червні 2017 року. Таким чином, перетин країн стало набагато простіше і більш комфортним для наших туристів.

За біометричним паспортом для відпочинку доступні країни:

а) які є частиною Європейського Союзу, а також входять до числа країн, які підписали угоду з нормами Шенгенського законодавства;

б) які входять в число об’єднаних європейських держав, але не є представниками Шенгенської угоди;

в) які не входять до числа представників Європейського союзу, але підписали Шенгенську домовленість.

До першої категорії відносяться Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція та інші.

До другої категорії – Болгарія, Румунія, Хорватія, Кіпр.

До третьої категорії належать Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія, Ісландія.

Для перетину кордону цих країн необхідна наявність біометричного закордонного паспорта, термін дії якого повинен бути мінімум 6 місяців. У тому числі прикордонна служба зазвичай запитує відомості про мету поїздки, наявність місця проживання, необхідну мінімальну кількість коштів на проживання на визначений період, а так само зворотний квиток, як підтвердження факту тимчасового відвідування країни.

Більшість цієї інформації має бути документально засвідчена. Якщо у вас є дійсною віза в закордонному паспорті старого зразка, то ви без проблем можете користуватися нею. Але при цьому необхідно дотримуватися деяких вимог:

1 – «Правило першого відвідування». Це правило означає, що турист повинен відвідати першою ту країну, консульство якої видало цю візу.

2 – «Правило тимчасових обмежень». Це правило є деякі тимчасові рамки перебування в країнах Шенгенської угоди, а саме: турист повинен відвідати представництво тієї країни, в якій хоче пробути найдовше. Але, якщо в планах є відвідини декількох країн, то необхідно відкрити візу тієї країни, яка буде першою за списком при перетині кордону Шенгенської зони.

3 – «Правило перебування», згідно з яким можна зрозуміти, що часом проживання в Шенгенській зоні вважається відрізок часу з моменту входу в неї та з моменту виходу, а не переїзд зі країни в країну.

Однією з головних новин цього року стало оголошення безвізового режиму з Об’єднаними Арабськими Еміратами. Тепер всім українським туристам дозволено доступ на територію ОАЕ за біометричним закордонним паспортом. На території країни наші туристи можуть знаходитися до 30 календарних днів.
Так само варто відзначити, що для України також відкритий безвізовий в’їзд і в інші країни Азії: Азербайджан, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Туреччина, Монголія, Узбекистан та інші;

Африка: Намібія, Сенегал, але так само багато країн, в яких можна без проблем оформити візу по прильоту в аеропорт; деякі держави Північної та Південної Америки.

Для інших країн ніяких змін в правилах перетину кордону не виявлено, відповідно оформлення візи відбувається в тому порядку, як це вимагає консульство. Для кожної країни й категорії туриста пакет документів може відрізнятися, відповідно слід заздалегідь дізнаватися список належних документів, терміни подачі та інші нюанси по оформленню.

Не варто забувати також, що візу не в усі країни обов’язково оформляти заздалегідь в консульстві з особистою присутністю: для відвідування деяких країн дозволений доступ на територію по електронній візі, в деяких – по приїзду в країну (платно або безкоштовно).

Громадян нашої країни раді бачити в багатьох країнах, тому перетин їх кордонів стає з кожним роком все простіше, а контингенту українських туристів на їх території все більше.

Поїхали з нами!
вул. Отакара Яроша, 27 Харків Харківська область Телефон: +38(095) 531-40-07
Поехали с нами